Niezwykłe kurorty: Szczawnica

To wspaniałe uzdrowisko oraz miejscowość będąca idealnym miejscem na wczasy dla miłośników gór. Można stąd urządzać wycieczki w Beskid Sądecki, można też postawić na pobliskie Pieniny. Stylowe hotele oraz wiekowe pensjonaty sprawiają, że noclegi można tu znaleźć bez problemów, a wśród licznych atrakcji nie brak ofert tak kuszących, jak spływ Dunajcem czy wjazd kolejką krzesełkową na Palenicę. Szczawnica to kurort idealny zarówno dla kuracjuszy, jak i dla piechurów.

Zimą na narty przybywają tu miłośnicy sportów zimowych z całej Polski. Malownicza okolica, liczne atrakcje w centrum uzdrowiska oraz ciekawe zabytki sprawiają, że Szczawnica z pewnością zasługuje na uwagę. Na jakie obiekty koniecznie trzeba zwrócić uwagę w trakcie wycieczki po tej miejscowości?
Tym, czym wyróżnia się Szczawnica, jest jej wspaniała zabudowa uzdrowiskowa. Piękne wille i pensjonaty zachwycają do dziś. Większość domów w części zdrojowej pochodzi z XIX wieku, a każdy z nich jest ciekawym przykładem miejscowej architektury. Jednym z ciekawszych obiektów jest tu pijalnia wód, koniecznie też trzeba zwrócić uwagę na budynek w którym mieści się obecnie Muzeum Pienińskie. Warto poznać Beskid i jego atrakcje.

Szczawnica jest też doskonałym punktem wypadowym w góry. Na pobliską Palenicę można wjechać, można też wejść na nią pieszo. Zimą jej stoki są oblegane przez tych, którzy do Szczawnicy przyjechali na narty. Bez względu na porę roku jej wierzchołek jest rewelacyjnym punktem widokowym, a podziwiane z niego Trzy Korony prezentują się wspaniale. Szczawnica jest też dobrym punktem wyjściowym na Sokolicę, można się z niej również wybrać do słynnego Wąwozu Homole. Jest on najwspanialszym miejscem, jakim mogą się pochwalić Małe Pieniny. Wędrówka jego dnem dostarczyć może wielu wrażeń i z pewnością na długo zapisze się w pamięci każdego zaglądającego w ten rejon turysty.