Pieniny dla ciekawych

Pieniny są wyjątkową grupą górską, której w trakcie wakacyjnych wypraw z pewnością warto poświęcić swój czas. Ta kraina to raj dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz dla tych, którzy stawiają na spacery w pięknej scenerii. To jednocześnie wyjątkowa grupa górska, mogąca każdego z nas oczarować swym przyrodniczym bogactwem. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Możliwości spędzenia wolnego czasu w Pieninach jest sporo. To idealne miejsce dla każdego, kto chce aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury. Wycieczki po Pienińskim Parku Narodowym to szansa na docenienie piękna takich szczytów, jak Trzy Korony oraz Sokolica, to również wyjątkowa szansa na docenienie piękna Wąwozu Homole. Miłośników przyrody i historii oczaruje też Czorsztyn, znany z ruin zamku, dumnie wznoszących się nad Jeziorem Czorsztyńskim – zbiornikiem, który został utworzony w latach 90-tych XX wieku poprzez spiętrzenie wód Dunajca. Jedną z najważniejszych atrakcji dla tych, którzy chcą spędzić wczasy w Pieninach, są spływy Dunajcem, w trakcie których można cieszyć się wspaniałymi widokami na przełomowy odcinek tej rzeki.

Pieniny to również ciekawe zabytki oraz ciekawy miejscowości, na terenie których można bez problemów znaleźć tanie noclegi. Sromowce Niżne, rejon Czorsztyna i wsi Jaworki – oto tereny, które warto odwiedzić. Dobra bazę noclegową posiada też Krościenko nad Dunajcem, znane z tradycyjnej zabudowy, oraz Szczawnica, będąca jednym z najsłynniejszych uzdrowisk w Polsce. Tu można nacieszyć się spacerami po Parku Zdrojowym, zwiedzać zabytkowe wille i pensjonaty oraz spędzać czas na zboczach Palenicy, z której doskonale widać charakterystyczne Trzy Korony.