Słowackie atrakcje: Trenczyńskie Cieplice

Wspaniałe uzdrowiska i kąpieliska są jedną z największych atrakcji, jakimi może się pochwalić współczesna Słowacja. To właśnie tradycyjne kurorty oraz kąpieliska termalne i mineralne są głównymi celami niejednej wycieczki do tego kraju. W gronie tych miejsc, do których turyści zaglądają wyjątkowo chętnie, ważne miejsce zajmują Trenczyńskie Cieplice. To jedno z najsłynniejszych uzdrowisk w Europie oraz słynne kąpielisko, które może zaskoczyć licznymi walorami. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca? Dlaczego Trenczyńskie Cieplice są tak atrakcyjnym celem wycieczki?

Trenczyńskie Cieplice, wciśnięte w górską dolinę, przyciągają już samym swym położeniem. Atrakcyjna okolica bez wątpienia jest wielkim walorem tego kurortu. Ciekawa zabudowa, w której prym wiodą historyczne wille oraz pensjonaty, to kolejna atrakcja dla zaglądających tu turystów. Co warto zobaczyć? Wspaniałe pensjonaty z XIX wieku zachwycają, jednak i zabytki sakralne mają się tu doskonale. Neogotycki kościół z początków XX wieku to ciekawy przykład architektury, na który z pewnością warto zwrócić uwagę. Łaźnie z końca XIX wieku to kolejna atrakcja, podobnie jak i park zdrojowy z pobliskim stawem. Wielkim zainteresowaniem cieszy się również most sław, na którym upamiętniono znane osobistości, goszczące niegdyś w tym słynnym, słowackim kurorcie. Kolejka elektryczna to kolejna gratka dla turystów, szczególnie dla tych, którym piesze spacery nie sprawiają większej przyjemności. Na miłośników kultury żydowskiej czeka tu z kolei kirkut, na terenie którego zachowało się kilkanaście ciekawych macew.

Główną atrakcją jest tu jednak kąpielisko termalne, a gorące źródła do dziś stanowią podstawą lokalnej działalności uzdrowiskowej. Reumatyzm, artretyzm oraz choroby na tle nerwowym mogą być tu z powodzeniem leczone właśnie dzięki wodom, których niezwykła moc już dawno została doceniona. Szeroka oferta leczniczych zabiegów to dodatkowy walor Trenczyńskich Cieplic, które i jako uzdrowisko, i jako kurort radzą sobie doskonale.
Słowacja to kraj znany z kąpielisk i uzdrowisk. Trenczyńskie Cieplice są tu bez wątpienia jedną z najważniejszych atrakcji. ten kurort zasługuje na zainteresowanie, a pobyt na jego terenie to dla każdego miłośnika podróży idealna propozycja spędzenia czasu wolnego w wyjątkowym otoczeniu.

 

Jedno przemyślenie nt. „Słowackie atrakcje: Trenczyńskie Cieplice”

Dodaj komentarz